Drobečková navigace

ÚVOD > AKCE ŠKOLY > Adopce na dálku > Aktuálně

Adopce ve školním roce 2016 – 2017

Blíží se konec školního roku a nás čekají vytoužené prázdniny. Jsou děti, které do školy chodí i v době našich prázdnin, protože mají jiným způsobem rozvržený školní rok. V minulém týdnu jsme obdrželi dopis od Mohameda a také jeho hodnocení ze školy. Opět není špatné.

Zde je překlad jeho dopisu:

Ahoj, moji milí kamarádi ze základní školy v Králíkách.  Jsem velmi šťastný z Vašeho dopisu, moc mě potěšil. Daří se mi dobře a mojí rodině taky. Přeji všechno nejlepší své kamarádce Veronice. Já jsem nikdy narozeniny neslavil, protože můj otec neměl prostředky, aby zorganizoval oslavu. Moc by si mi líbila Vaše narozeninová písnička. U nás začalo období sucha a je tady teď teplo. Ještě jsme slavili Vánoce a zvolení prezidenta republiky SAlphy Condé, který byl znovu  zvolen v prvním kole prezidentských voleb 11. října 2015. Ten den jsme viděli hodně prezidentů z dalších zemí. U nás nesněží. Proto taky nejezdíme na lyžích ani na bobech, ani nebruslíme.

Kamarádi, moc rád chodím do školy. Škola je pro nás děti dobrá, naučíme se tam spoustu věcí. Prosím Boha, aby Vám dal hodně zdraví a úspěchů ve škole. Jak se jmenuje Vás učitel? Můj se jmenuje pan Enoc.  Na shledanou moji kamarádi.

Děkuji Mohamed Souaré

Proto se na Vás opět obracíme s prosbou o příspěvek na jeho vzdělání jako tomu bylo i v minulých letech.

Termín odevzdání příspěvků v tomto školním roce je 20. červen 2016.

 

 

Adopce ve školním roce 2016 – 2017

Začal nový školní rok nejen pro nás, ale začne i pro našeho kamaráda Mouhameda. Na konci srpna jsme mu prostřednictvím agentury poslali malý dárek a dopis. Pracovníci agentury odlétají na podzim na pravidelnou návštěvu adoptovaných dětí, kde kontrolují docházku do školy a předávají dětem naše dopisy a dárky. Zpátky nám zase přivezou dopisy, obrázky a fotografie dětí, abychom viděli, jak rostou.

Aby Mouhamed mohl ve školní docházce pokračovat, potřebujeme zaplatit školné i pro další školní rok. Vždy se nám podařilo školné zaplatit a my doufáme, že tomu nebude jinak i tento rok.

Částka je stejná jako v loňském roce – 6 300,-Kč.

Prosíme, přispějte i letos a to nejpozději do 15. října 2016. Peníze odevzdejte třídním učitelům nebo přímo Mgr. Zdence Kolbové.

 

Děkujeme.

 

Menu

Kde nás najdete

GPS:

N 50°04'57.04" 
E 16°45'33.45"

http://www.mapy.cz/s/dAtD