Telefon "Bílá škola": +420 605 230 365
Telefon "Žlutá škola": +420 778 541 108
Drobečková navigace

Úvod > Rodiče > Cizí jazyky > Anglický jazyk

 Projekt v AJenglish is easy

 

 

Naše škola rozběhla ve školním roce 2012/2013 pilotní projekt výuky anglického jazyka v 7. třídách. Jeho princip spočívá v tom, že žáci všech 7. tříd jsou podle svých znalostí rozděleni na podkladě vědomostního testu do 3 skupin.  Smyslem tohoto rozdělení je vytvoření homogennějších skupin se srovnatelnou úrovní znalostí žáků. Výuka v takových skupinách bude více přizpůsobena individuálním potřebám žáků, kteří si budou moci lépe osvojit jazykové dovednosti na své úrovni.

     Obsazení jednotlivých skupin přitom není pevně dané, žáci budou moci na podkladě získaných vědomostí skupinu změnit. Na konci 1. pololetí absolvují společný test, který prokáže jejich momentální znalosti, podle výsledků vzniknou nové skupiny.  

     Výuku anglického jazyka považujeme za naprosto nezbytnou z pohledu přípravy žáků do budoucího profesního života – bez angličtiny se v dnešním moderním světě neobejdou, ať již budou dělat cokoliv. Rozběhnutím tohoto projektu chceme přispět ke zkvalitnění výuky angličtiny na naší škole. Věříme v kladný výsledek.

 

 

 

Slovní zásoba Open Doors II - část 1

Slovní zásoba Open Doors II - část 2

Slovní zásoba Open Doors II - část 3

 

     Anglická knihovna

Anglická knihovna na základní škole V polovině listopadu se nám podařilo významně rozšířit sbírku titulů v naší anglické knihovně na počet 82. Jedná se o zjednodušenou anglickou četbu – „Easy Readers“ z vydavatelství Oxford University Press. Knihy jsou rozříděny do úrovní (levels) 1-6 podle rozsahu slovní zásoby a podle gramatické obtížnosti. V každé úrovni máme možnost výběru beletristických knih či literatury faktu, která rozšíří žákovské znalosti v oboru biologie, zeměpisu, sociologie, sportu... Právě četba anglických čítanek pomůže našim žákům zvedat úroveň jejich čtenářské gramotnosti, o které se v poslední době hodně hovoří v oblasti českého jazyka, ale je samozřejmě důležitá i při studiu cizího jazyka, neboť postupy jejího získávání jsou totožné. V hodinách angličtiny se při práci s textem zaměřujeme především na tři kroky: obecné porozumění, získávání informací a vytváření interpretace. Pro lepší spolupráci mezi anglickou knihovnou a žáky je na školním webu k dispozici jmenný seznam všech titulů barevně odlišených podle úrovní a žánru. Děti si mohou v klidu doma vybrat titul, který je zaujal, a přijít si čítanku vypůjčit. Naším přáním je, aby si chlapci a děvčata našli svoji cestu k anglické četbě, neboť její účinky jsou, stejně jako u české četby, blahodárné. :) Touto cestou děkujeme firmě ELKO VALENTA za finanční příspěvek, díky němuž mohla být objednávka knih „objemnější“.

DEAR STUDENTS, WE ARE LOOKING FORWARD TO SEEING YOU EVERY DAY FROM 940 - 955 AM IN THE ENGLISH LIBRARY! (PAVILION 5 UPSTAIRS)

COME , BORROW A BOOK AND ENJOY READING IT! 

READERS IN ENGLISH LIBRARY 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2